Home / Образование

Може би си чел и си чувал, забелязал си, че много от твоите съученици и приятели говорят за висше образование във Великобритания, Германия, Холандия, Дания, Швеция, Франция, Австрия и още куп други страни. Да, наистина в днешно време стана популярно да се ходи за висше образование навън, всъщност статистиките сочат, че през 2017 година около 6000 български студента са избрали да учат в чужбина. Защо го правят?

  • Защото търсят качествено образование, което да даде добра основа на тяхната бъдеща кариера
  • Защото искат да натрупат опит, който няма как да получат, ако останат в България
  • Защото искат да усъвършенстват езиковите си умения
  • Защото са любопитни към културата и живота в други страни и искат да почерпят от тях

… И поради много други причини. И докато в миналото ученето навън е било привилегия само на семействата с много възможности, то сега вече не е така. И ти можеш да заминеш за висшето си образование навън! Кои са митовете, които много кандидат-студенти си втълпяват?

Образованието в чужбина е скъпо и не мога да си го позволя. Това не е така, и целта на Study Buddy е да помага на студенти да кандидатстват в страни, където образованието е или напълно безплатно или таксите за обучение са много ниски. В някои ситуации даже, да учиш в чужбина е равнозначно на разходите на студент в България. В такъв случай не е ли по-полезно и интересно за теб да бъдеш студент в чужбина, където освен дипломата от престижен и световнопризнат университет, ще получиш и опит от живота в друга държава?

Трябва да съм отличен ученик, за да мога да кандидатствам в чужбина. Факт е, че по-елитните университети търсят отлични оценки у своите кандидати, но това не е винаги задължително. Всеки средностатистически български ученик може да бъде приет в университет в чужбина, стига да знаеш как да подготвиш своя пакет за кандидатстване и тук вече идва ролята на Study Buddy! Всяка кандидатура е специфична, но дипломата не винаги е основният критерий за прием. Затова най-добре се запиши на индивидуална консултация, на която ще можеш да получиш повече информация.

Ще остана да уча в България, но ще отида на обмен по Еразъм и така ще натрупам опит и ще попътувам. Еразъм наистина е страхотна програма, която дава много възможности. Но когато си студент по обмен, ти никога не оставаш алумни на университета, в който си бил по обмен, защото си “само на гости”. А ти кой университет искаш да е записан в бъдещото ти CV-то? Можеш да отидеш и по обмен от университета ти в чужбина и тогава ще спечелиш двойно.